TULOKSIA / RESULTS

KENNEL DUBNJAK'N KASVATTAJARYHMÄT / DUBNJAK BREEDER GROUPS
KOIRIEMME RYP-SIJOITUKSET / OUR DOGS' GROUP PLACEMENTS

Yksittäisten koiriemme kaikki tulokset löydät kunkin koiran omalta sivulta.
All idividual results of our dogs you can found each dog's own page.

Sivut päivitetty 11.11.2015


8.11.15 Liettua
Kaunasissa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Eternal Elektra Royal Lily
Tuomari Elžbieta Chwalibog, Puola

7.11.15 Liettua
Kaunasissa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Eternal Elektra Royal Lily
Tuomari Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk, Puola


18.7.15 Helsinki
Vinttikoirien Kartano Weekend -näyttelyssä
ROP-kasvattajaryhmä!
Tuomari Cristina Epifani, Italia

Flossy Cloud, Fancy Jewel, Finest Gravel, Excavator

30.8.14 Virossa
Väimelassa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Dubnjak Excavator
Tuomari Tamara Sarmont, Valkovenäjä


26.1.14 Liettua
Kaunasissa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Dubnjak Excavator
Tuomari Sonia Philippou Keveri, Kypros / Svetlana Radiuk, Valkovenäjä


25.1.14 Liettua
Kaunasissa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Dubnjak Chernavka
Tuomari Kornelija Butrimova, Liettua / Dusan Paunovic, Serbia


9.2.13 Latvia
Valmierassa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Dubnjak Excavator
Tuomari Jelena Kruus, Viro


26.1.13 Viro
Narvassa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-3 - Dubnjak Excavator
Tuomari Anne Klaas, Viro


15.9.12 Liettua
Vilnassa kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-1 - Dubnjak Chernavka
Tuomari Livija Zizevske, Liettua


8.9.12 ja 9.9.12 Liettua
Vazgaikiemisin kahdessa kaikkien rotujen näyttelyssä
8.9. ROP RYP-2 - Dubnjak Chernavka
9.9. ROP RYP-1 BIS-2 - Dubnjak Chernavka
Tuomarit Kornelija Butrimova, Liettua & Galina Pozniakova, Valkovenäjä


8.9.12 ja 9.9.12 Liettua
Vazgaikiemisin kahdessa kaikkien rotujen näyttelyssä
8.9. ROP-vet BIS-4-vet - Dubnjak Balashka
9.9. ROP-vet BIS-4-vet - Dubnjak Balashka
Tuomarit Kornelija Butrimova, Liettua, Aleksandr Soroko, Valkovenäjä
& Galina Pozniakova, Valkovenäjä


8.9.12 ja 9.9.12 Liettua
Vazgaikiemisin kahdessa kaikkien rotujen näyttelyssä
8.9. BIS-2 kasvattajaryhmä!
9.9. BIS-2 kasvattajaryhmä!
Tuomarit Viktoras Avtushko, Liettua & Audrone Babianskiene, Liettua


28.7.12 Valkeakoski
Borzoiden pääerikoisnäyttelyssä
BIS-4 kasvattajaryhmä!
Tuomari Wieslawa Misterka-Kluska, Puola

Bellarosa, Chernavka, Cossara, Excavator

24.7.11 Latvia
Marupen kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-1 - Dubnjak Chernavka
Tuomari Zeev Trainin, Israel


28.5.11 Venäjä
Viipurin kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-2 - Hatsina Jastreb Bystryj
Tuomari Milivoje Urosevic, Serbia


25.7.10 Latvia
Marupen kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Hatsina Jastreb Bystryj
Tuomari Malgorzata Supronowicz, Puola


17.7.10 Kartano Weekend
Helsingissä vinttikoirien ryhmänäyttelyssä
Kasvattajaryhmien 4. sija ja KP!
Tuomari Elvira V. Romanenkova

Boislaw, Don Juan, Chernavka, Cessanta

10.7.10 Viro
Räpinan kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-4 - Butterfly Gale Royal Lily
Tuomari Ann Cuthbert, Irlanti


6.6.10 Viron voittaja
Tallinnassa kansainvälisessä voittajanäyttelyssä
ROP -kasvattajaryhmä!
Tuomari Andreja Novak

Bellarosa, Chernavka, Don Juan, Cessanta

sekä myös
ROP BIS-3 -jälkeläisryhmä!
Tuomari Andreja Novak / Helina Jürgens-Simberg

Bellarosa & Chernavka, Cossara, Don Juan, Cessanta

15.11.09 Pentunäyttely
Helsingin kaikkien rotujen pentunäyttelyssä Kaapelitehtaalla
ROP BIS-1 -kasvattajaryhmä!
Tuomari Raisa Savander / Paula Heikkinen Lehkonen

Cossara, Che Guevara, Chernavka, Constantin

26.7.08 Latvia
Marupen kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-2 - Dubnjak Boislaw
Tuomari Zafra Sirik, Israel


19.7.08 Kartano Weekend
Helsingissä vinttikoirien ryhmänäyttelyssä
BIS-4 pari
(epävirallinen kilpailu)

Hatsina Jarkaja Zvezda & Dubnjak Boislaw

13.7.08 Viro
Tartton kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-1 - Dubnjak Bellarosa
Tuomari Laszlo Erdös, Unkari


24.2.08 Liettua
Panevezysin kaikkien rotujen näyttelyssä
ROP RYP-2 - Dubnjak Boislaw
Tuomari Andrzej Szutkiewicz, Puola